Specjalistyczne karmy dla kotów

Wybór odpowiedniej karmy dla kota to podstawowa kwesta, decydująca o ogólnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszego zwierzątka. Odpowiednia dieta pomaga również uleczyć pupila z wielu problemów zdrowotnych.

Karma Royal Canin Urinary to specjalnie skomponowana mieszanka chroniąca dolne drogi układu moczowego kota. Zapobiega ona tworzeniu się nadmiernej ilości kryształów w moczu. Działanie składników czynnych karmu polega na zmniejszaniu ilości soli mineralnych w płynach ustrojowych zwierzęcia i trzymaniu prawidłowej wartości pH. Skuteczność URINARY CARE jest potwierdzona, a pierwsze efekty gwarantowane są już po 10 dniach od rozpoczęcia kuracji.

Przy problemach z układem pokarmowym dobrym rozwiązaniem będzie natomiast karma Royal Canin Gastro. Jej innowacyjna formuła i starannie dobrany skład pomagają zwalczyć choroby takie jak przewlekłe biegunki, wymioty oraz inne dolegliwości. Żołądek i jelita to jedne z najwrażliwszych organów kota, dlatego karma CANIN GASTRO została stworzona jedynie z wysokiej jakości składników. Jej zwiększona kaloryczność umożliwia podawanie pupilowi mniejszej ilości pożywienia, co dodatkowo odciąży układ pokarmowy. Karma jest lekkostrawna i zawiera dodatek długołańcuchowych kwasów tłuszczowych z rodziny kwasów omega-3, które wpływają bardzo korzystnie na pracę jelit. Długość kuracji zależy od stopnia zaawansowania dolegliwości pokarmowych. W bardzo ciężkich przypadkach konieczne może być dożywotnie stosowanie karmy. Jest to karma mokra, niezawierająca glutenu ani laktozy.