Piesek rasowy i kocie miejsce

W Polsce nie spotyka się wyłącznie piesków do towarzystwa, czy ozdobnych. W dużej mierze są to kundle, pełniące funkcje psów stróżujących, ale zdarzają się do tego celu wykorzystywane także psy rasowe. Rasy akita pies, jest jednym z takich i spełnia się w takiej funkcji doskonale. Dość powiedzieć, że ten pies z ras pierwotnych, służy także w wojsku i policji oraz wykorzystywany jest do polowań. Jednak jego hodowanie nie należy do najłatwiejszych.

Pies ma mocny charakter i źle znosi właścicieli zarówno niepewnych siebie, jak i tych nazbyt wymagających. Przy odpowiedniej tresurze prowadzi się jednak dobrze, ale z racji tego, że kiedyś wykorzystywany był do walk, dla innych psów jest wysoce nietolerancyjny, nie wspominając już o kotach.
Legowisko dla kota, jeżeli już posiadamy takiego przy psie, musi być usytuowane z dala od niego. Pytanie natomiast, czy kot będzie z niego korzystał, jest już prawdziwą zagadką, gdyż może być z tym naprawdę różnie.
Te zwierzęta akurat tresurze nie podlegają. Kot, jeżeli się już czegoś nauczy, to z własnej woli albo podczas pobudzania jego instynktu łowieckiego. Żadne z powyższych nie dotyczy legowisk, niemniej zdarza się, że futrzak wykorzysta to miejsce, jeżeli wystarczająco je wyeksponujemy, to znaczy, umieścimy w pobliżu jego ulubionych przedmiotów- misek z karmą i wodą.
Jakie powinno ono być? Wystarczająco obszerne, by kot się w nim zmieścił, ale niezbyt duże, gdyż wówczas nie uzna terenu wyłącznie za swój własny i może posłanie ignorować.