Pierwsze chwile ze zwierzęciem

Szczeniaki pięknie wyglądają. Sam widok zwierząt roztkliwia nasze serca. Psy w młodym wieku są bardzo przekonujące, czym zaskarbiają uwagę właścicieli. Z czasem dorastają, przy okazji stając się bardziej dojrzałymi osobnikami. To właśnie szczenięcy czas, jest jednak dla zwierzaka najważniejszym.

Pierwsze chwile ze zwierzęciem bywają trudne. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z wychowaniem, warto zdobyć odpowiednią wiedzę. Wyjaśnić trzeba sobie niektóre pojęcia. Grom osób nie wie na przykład, czym jest kwarantanna w odniesieniu do psów. To oczywiście okres, w którym małe zwierzę nabywa odporność. Nie powinno mieć wtedy kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Czas ten określa się również jako moment szczepień.

Dużym udogodnieniem rynkowym są również maty do nauki czystości. Szczeniak załatwia się w sposób intuicyjny. Nie wie z automatu ,,tu nie wolno”. Maty stanowią naturalne źródło pomocy. Zastępują tradycyjne gazety, rozkładane rozpaczliwie przez właścicieli w całym pokoju. Trzeba przyznać, że postęp stał się znaczący.

W młodym wieku powinno się również myśleć o tresurze. Nie chodzi tutaj o kompletną naukę skomplikowanych poleceń. Wystarczy zaledwie ich część przy większości ras. Zwierzę powinno słuchać naszego głosu oraz prostych komend. Musi rozróżniać tonację, a także pojedyncze słowa. W innym wypadku będzie sprawiało problemy w dalszym etapie. Niesforny psiak potrafi zaleźć za skórę. Lepiej zatem tresurą zająć się zawczasu. Wtedy będzie to zadanie o wiele prostsze.