Piękny śpiew i wygląd…

Posiadanie ptactwa w domu nie cieszy się w naszych szerokościach geograficznych sporym uznaniem. Chociaż posiada ono żywe kolory, nie nadaje się do zabawy. Zwierzęta tymczasem kupuje się najczęściej z myślą o dzieciach. Nikogo nie powinna zatem dziwić tak nikła obecność kanarków w naszych domostwach.

Kanarek wygląda pięknie, ale mało o nim wiemy. Każdy zapewne potrafi wyobrazić sobie tego ptaka (kolorystykę, przybliżoną wielkość). Jeżeli jednak zapytamy o podstawowe kwestie, rozmowa ucichnie albo przybierze ogólnikowy format. Kanarek pielęgnacja jest w naszych warunkach bardzo słabo rozpowszechnionym tematem. Nabywcy tych zwierząt najczęściej posiłkują się książkami oraz poradnikami. Trzeba przyznać, że to mało wygodne źródło informacji, zwłaszcza gdy wiedzę czerpiemy z Internetu.

Kolejna kwestią jest kanarek karmienie. Wbrew pozorom nie zje on wszystkiego związanego z nasionami. Specjalny pokarm zakupimy w odpowiednim sklepie zoologicznym. Dobra mieszanka pozwoli ptakowi na długie, owocne spędzanie kolejnych dni. Jeżeli nasz wybór padnie na zły produkt, szybko zauważymy powstałą różnicę w zachowaniu.

Czy kanarki może mieć każdy? Ogólnie odpowiada się na to pytanie twierdząco. Trzeba przyznać, że to jednak dość wymagające zwierzęta. Pięknie uzupełnią klatki w letnie, upalne dni, gdy posiadamy dom jednorodzinny. Na co dzień stanowią źródło problemu oraz ogólnych dylematów. Chyba, że posiadamy je od wielu lat. Wtedy na pewno doskonale poznaliśmy ten rzadko spotykany w naszych realiach gatunek