Miejsce psiego odpoczynku

Duże psy obronne trzymane na posesjach z wolnostojącymi domami, zazwyczaj trzymane są na zewnątrz. W zależności od klasy wyszkolenia takiego zwierzęcia biegają po podwórkach albo trzymane są w kojcach (oprócz właścicieli zwierząt nieszanujących i którzy trzymają je na łańcuchach). Co jednak zrobić wtedy, kiedy mamy dużego psa, który oto nam wyrósł z malutkiego szczeniaczka?

W takim wypadku, znając rasę, należy zawczasu zaopatrzyć się w legowisko dla psa xxl. Jest to konieczne i wygodne z dwóch przynajmniej powodów. Po pierwsze pies będzie miał stałe miejsce i nie naruszy naszej przestrzeni, czyli łóżka. A po drugie, w obszernym legowisku będzie wypoczywał, a nie wiercił się w poszukiwaniu wygodnej pozycji.
Wybór, jakiego dokonamy, zależy oczywiście od nas, a dobrym może okazać się plastikowe legowisko dla psa, dostosowane rozmiarami do jego dorosłych gabarytów. Musi być nieco większe i należy przy tym pamiętać, że samo w sobie, jest jedynie pojemnikiem, rodzajem granicy dla zwierzęcia, jaka ma go obowiązywać podczas odpoczynku. Sam plastik nie jest zbyt wygodny, więc umieszczenie w nim wyściółki jest po prostu konieczne. W tym wypadku jednak nie musi nas ona już kosztować cokolwiek, ponieważ za wypełniacz posłużyć może wysłużona poduszka, stara kapa albo już nienoszona, a zagracająca nam szafę, całkiem miękka kurtka. W wypadku, gdy nie posiadamy jednakże niczego takiego, należy pokusić się o zakup miękkiego wkładu. Pies jest wszak naszym przyjacielem, więc jesteśmy mu winni pomoc.