Dobre samopoczucie naszego zwierzaka

Dobre samopoczucie psa lub kota oznacza jednocześnie dobre samopoczucie właściciela. Nie dziwota, więc że z roku na rok Polacy wydają coraz więcej pieniędzy na swoich ulubieńców. Specjalistyczne pożywienie, zabawki, preparaty, ubranka oraz akcesoria stają się coraz poważniejszym biznesem, a sklepy internetowe oferujące oryginalne produkty dla zwierząt notują rekordowe obroty. Wraz ze wzrostem dochodów zmieniają się preferencje oraz priorytety kupujących.
Zdobione obroże, ekskluzywne skórzane smycze czy fikuśne kostiumy jeszcze kilka lat temu były uważane za fanaberię i wyrzucanie pieniędzy w błoto, a dziś są codziennością na rodzimych ulicach, po których pieski paradują niczym po wybiegu. Psia moda pełni jednak nie tylko rolę estetyczną, ale również praktyczną. Na przykład buty dla psa pawz, to swego rodzaju gumowe skarpetki wielokrotnego użytku, które chronią łapki pieska przed mrozem, lodem, wody, błota oraz innych zanieczyszczeń. Dzięki takim psim butom zwierzę ma zapewniony komfort i bezpieczeństwo, a właściciel może oszczędzić czas, który poświęcić musiałby na czyszczenie łap czy też wizyty u weterynarza.
Inną kluczowym elementem dobrego zdrowia i samopoczucia jest odpowiednie karmienie zwierzaka. Należy jednak pamiętać, iż karmy dla psów i karmy dla kotów różnią się nie tylko składem, ale również wielkością i twardością granulek. Kot może nie być w stanie połknąć psiej karmy, a pies może udławić się zbyt drobnym kąskiem. Posiadając oba gatunki zwierząt w mieszkaniu, należy uważać, by nie pomieszać rodzajów podczas karmienia.